O mnie i o blogu

Jestem nastoletnią dziewczyną z różnymi pasjami, które uwielbiam realizować :-)

Kocham moje pasje, uwielbiam robić to co lubię, chcę robić to co lubię i co mi się podoba, co ja uważam za dobre i słuszne niezależnie od tego co o tym myślą inni, chyba, że sugerują mi coś lepszego.
Jedną z tych pasji, chyba największą jest śpiew, dla którego powstał ten blog!

Historia:
Śpiewanie i muzyka wciągnęły mnie już kilka lat temu kiedy zaczęłam uczyć się gry na pianinie.
Później poznałam różne musicale, widziałam kilka z nich, zaczęłam interesować się konkretnymi piosenkarzami i artystami oraz ich stylami muzyki.

Możliwości językowe:
Po pewnym czasie zaczęłam ćwiczyć różne utwory w różnych językach. Najpierw były głównie polski i angielski, potem doszedł jeszcze francuski (tego języka także się uczę). Moje umiejętności śpiewania w różnych językach podniosło jeszcze kilka kawałków po włosku (w tym zwrotka opery), króciutki fragment po łacinie i... opera po niemiecku!!! Obecnie uczę się również śpiewać po portugalsku... Wychodzi z tego aż 7 języków... ;-DDD
 
Inspiracje:
Od razu przyznam, że mój styl muzyki preferuje raczej opery i musicale, ale pamiętajcie - to nie musi być nudne! Przecież musicale takie jak "Koty", "Greese", "Chicago", "Nędznicy" czy "Upiór w operze" podbiły serca widzów a ich filmowe ekranizacje przyciągnęły światowe sławy.
Nie jestem ogromną zwolenniczką muzyki klasycznej, choć i tak mi się podoba. Jednak moimi największymi inspiracjami w świecie artystów są Emmy Rossum, Enya, Hayley Westenra... Dużo by wymieniać, ale wiedzcie, że muzyka rockowa czy inne odmiany popu, mocniejsze niż te powyższe także biorę pod uwagę :-)

Sprzęt i możliwości nagraniowe:
Tak więc wracając jeszcze do moich możliwości - na początku nagrywałam utwory amatorsko przy pomocy jednego programu. Efekty były zadowalające, jednak w nagranym głosie słychać było pewne nieprawidłowości... Moje możliwości zmieniły się dopiero niedawno gdy zdobyłam profesjonalny sprzęt - jeden z lepszych i często używanych w studiach muzycznych mikrofon, przy czym uzyskałam także możliwość nagrywania kilku ścieżek dźwiękowych naraz oraz wgrywania prosto na komputer własnego podkładu muzycznego z pianina w domu!
 
Zapraszam serdecznie do odwiedzania mojego bloga, na którym oprócz mojego wykonania i oryginałów znajdziecie także krótkie i ciekawe informacje o piosence, zespole, artyście czy sztuce :-) 

Zapraszam również na bloga o fotografii: KLIK 
I oficjalnego Twittera: KLIK

Pozdrowienia!

Emmy (K.)